Par honest tours

SIA “Honest Tours” ir klasisks ģimenes uzņēmums – es (Harijs, redzams attēlā zemāk) sevi esmu iecēlis par priekšnieku, ceļojumu plānotāju, organizatoru un arī gidu – grupu vadītāju, sieva Karīna palīdz ar idejām un noformējumu, mamma – ar grāmatvedību un finansēm.

Uzņēmuma nosaukumu “Honest Tours” (godīgās tūres) izvēlējāmies, balstoties pašu ceļošanas pieredzē – atmiņā paliekošākie ceļojumi vienmēr ir tie, kuros satiktie ļaudis ir jauki un godīgi. Nemēģina viltīgi kaut ko pārdot, iesmērēt vai apkrāpt. Domājot par uzņēmuma ideoloģiju, nonācām pie trim pieturas punktiem:

  1. Caurskatāmība: visos ceļojumos cenšamies cenā iekļaut visu, kas nepieciešams, lai ceļojums veiksmīgi notiktu, tātad, ja izlasīji programmu, zini, ko un par kādu naudu iegūsti, nav nekādu slepenu papildus maksājumu.
  2. Ilgstpējība: ilgtspējība tūrismā ir ne tikai par dabas aizsargāšanu (auduma maisiņi un tā), bet arī par sociāli atbildīgu ceļošanu un vietējo kopienu iesaisti. Visos ceļojumos pēc iespējas cenšamies sadarboties ar pārstāvjiem no kopienas – vietējo gidu, mājas restorānu, kaimiņu par šoferi u.t.t. Tādējādi pēc iespējas vairāk aizvedot naudu mazāk turīgiem vietējiem pakalpojumu sniedzējiem, nevis globāla mēroga tūrisma uzņēmumiem.
  3. Godprātīgums: visi ceļojumā iesaistītie pakalpojumu sniedzēji ir pārbaudīti un tiek izvēlēti pēc kvalitātes principa, nevis pēc cenas vai piedāvātā komisijas lieluma.

Visos ceļojumos cenšamies apskatīt galamērķi no visiem pieejamajiem aspektiem – gan kultūru, gan dabu, gan virtuvi, mazliet aktivitāšu, mazliet izklaižu. Tā, lai rodas vispusējs priekšstats par to, kas ir kas!

Ideja par uzņēmuma dibināšanu radās ļoti lēnām un pakāpeniski. Kā es līdz tam nonācu – vari sīkumos izlasīt zemāk, manā biogrāfijā : )

Harijs Egliens

Harijs Egliens

CEO, CTO, Aģents, Gids, Grupu vadītājs utt

Pēc vidusskolas beigšanas, kā jau tas mēdz būt, īsti nezināju, ko darīt, tāpēc izvēlējos to pašu amatu, ko paps – IT. Godam nopelnīju savu pirmo akadēmisko grādu datorzinātnēs, uzbūvēju ok karjeru, nostrādāju nozarē ~10 gadu, bet jau 6.-7. gadā sapratu, ka šis nebūt nav tas, ko vēlos darīt.

Iestājos koledžā, kur pa vakariem un nedēļas nogalēm sakrāju vēl vienu augstāko izglītību – kultūras tūrisma organizēšana. Tikmēr paspēju arī apprecēties (šautauts Karīnai), un burtiski mēnesi pēc koledžas absolvēšanas abi ar jauno sievu devāmies brīnišķīgā kāzu ceļojumā, kurš galu galā ievilkās uz vairāk nekā gadu – kopumā paspējām pabūt vairāk nekā trīsdesmit valstīs un vēl dažās neatzītās teritorijās (piedzīvojumus fiksējām blogā karijs.lv, vari iemest aci).

Pēc šāda ceļojuma nekādi negribējās atgriezties vienmuļajā datordarbā, tāpēc izmantoju iespēju un uzrakstīju e-pastiņu lielākajam kultūras tūrisma operatoram Latvijā – “Impro Ceļojumi”. Teicu – izglītība ir, pieredze ceļošanā ir, dodiet jebkādu darbu tūrismā. Viņi labprāt pieņēma mani savā pulkā un vairākus gadus strādāju par grupu vadītāju Impro organizētajos ceļojumos.

Kopš mums pa mājām skraida mazs brīnumiņš (šautauts Augustam), negribas vairs tik bieži un tik daudz būt prom, tāpēc nokārtoju Rīgas gida sertifikātu, un vasaras sezonās ļoti aktīvi sāku vadīt ekskursijas pa Rīgu (honesttours.eu), ziemas sezonā cītīgi strādāju vairākās izglītības iestādēs, kur jaunajai paaudzei stāstu par tūrisma un ceļojumu organizēšanas pamatiem.

Tomēr ļaužu vadīšana piedzīvojumos uz citām valstīm un dalīšanās savā pieredzē un zināšanās joprojām ir mana galvenā kaislība, tāpēc nonācu līdz lēmumam dibināt uzņēmumu, un nevis šādu tādu, bet visgodīgāko pasaulē : ) Likumā noteiktajā kārtībā saņēmu tūrisma operatora licenci, iemaksāju nepieciešamo nodrošinājumu (iepērkoties pie manis, tavi līdzekļi ir drošībā, pat ja salaižu visu dēlī un pasludinu maksātnespēju). Būvēju maršrutus galamērķos, kuros pats esmu vairākkārt bijis, visu izpētījis. Pēc tam pats arī ceļojumus organizēju, realizēju, un pats arī braucu līdzi un grupu vadu. No ceļojuma idejas līdz pat pēdējai lidostā saņemtajai ceļotāja somai, pēc piedzīvojuma atgriežoties Rīgas lidostā. Tikai tā varu būt drošs, ka pakalpojums tiek sniegts pēc vislabākās sirdsapziņas un godīgi!