Marokas dārgumi

 

Tuksneši, tirgi, tadžīnas un nevaldāmā daba

13.09.2024 – 25.09.2024

Izbaudiet vilinošo Marokas burvību – dinamiskas senās tradīcijas, valdzinošas ainavas un krāsām pilnu kultūru. Sarkano kanjonu labirintos meklēsim apslēptos ūdenskritumus, baudīsim rosīgo pilsētu šarmu, kamieļu mugurās dosimies tuksneša kāpās, un nebeidzamie garšvielu tirgi neatstās vienaldzīgu itin ne vienu! Mūs uzņems vietējo kopienā, kur iepazīsimies ar berberu virtuvi, mūziku un paražām. Aizraujošā programma nodrošinās nemitīgu piedzīvojumu buķeti, un kopā ar vietējo iedzīvotāju viesmīlību, Maroka jūsu dvēselēs atstās savas pēdas uz mūžiem.

Ceļojuma cena: 1735€

Cenā iekļauts gandrīz viss, jāpaņem līdzi nauda vakariņām, un kādam suvenīram, bet ar to arī vajadzētu pietikt!

Pilnu ceļojuma plānu lasi zemāk, zem bilžu galerijas

 • Lidojums Rīga – Kasablanka (ar pārsēšanos un nakšņošanu Stambulā);
 • Lidojums Marrākeša – Rīga (ar īsu pārsēšanos Stambulā)
 • 9 naktis viesnīcās
 • 1 nakts “luxus” teltīs tuksnesī
 • 11 pusdienas
 • 3 vakariņas (vienas no tām – tuksnesī pie ugunskura)
 • Dzeramais ūdens
 • Transports (autobuss ar gaisa kondicionētāju; brauciens kamieļa mugurā (apstākļu dēļ kamieļi var tikt aizvietoti ar pilnpiedziņas džipiem));
 • Visi programmā minētie apskates objekti un aktivitātes
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Vietējā gida pakalpojumi (angļu valodā)
 • Vakariņas (izņemot vakariņas tuksnesī pie ugunskura un vēl pāris dienas, kurās nakšņošim tālāk no civilizācijas)
 • Papildu (programmā neminētas) hamāmu un SPA procedūras Marrākešā
 • “Dzeramnaudas” pakalpojumu sniedzējiem

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem:

 • Kādas ir ceļojuma papildu izmaksas?
  Ja neplāno veikt papildu aktivitātes brīvajā laikā, tad – tikai vakariņas. Atkarībā no izvēlētā ēdinātāja, tas var būt jebkur starp 5 un 20 eiro par ēdienreizi. Vienmēr, protams, var arī dārgāk.
 • Kāds ir maksimālais atļautais bagāžas svars?
  Visos lidojumos iekļauta 30kg bagāžas pārvadāšana.

Ja nevari izlemt par pieteikšanos, jo ir neskaidrības par ceļojuma saturu, droši raksti e-pastiņu (harijs@honesttours.lv) vai aizpildi kontaktformu.

Galerija

Ceļojuma plāns

Te aprakstīti katras ceļojuma dienas nozīmīgākie notikumi. Vari arī saglabāt ceļojuma programmu PDF formātā šeit.
1. diena - 13. septembris

20:15 Lidojums uz Kasablanku (pārsēšanās + nakts viesnīcā Stambulā)

2. diena - 14. septembris

Kasablankā mūs sagaidīs vietējais gids, kas tūlīt vedīs uz tradicionālu marokāņu restorānu pusdienot. Pēc pusdienām – Kasablankas senās vecpilsētas apskate, centrālais tirgus, Muhameda V laukums un karaļa pils.

Naktsmītne: New hotel Piscine Wellness & Spa

3. diena - 15. septembris

Caur Habous – franču protektorāta laikā izbūvētu Kasablankas rajonu – dosimies uz Hasana II mošeju, kura lepojas ar otru augstāko minaretu pasaulē. Apskatīsim gan milzīgās ēkas interjeru (mošeja vienlaicīgi spēj uzņemt vairāk nekā 100 tūkstošu lūdzēju), gan izstaigāsim tās pagalmu.

Pēcpusdienā pametam Marokas ekonomisko galvaspilsētu, un dodamies uz politisko galvaspilsētu – Rabātu. Rabāta iekļauta UNESCO pasaules mantojumā, kā unikāls vēsturiska cietokšņa un modernas galvaspilsētas sakausējums. Apskatīsim gan 12. gs. būvēto Hasana torni un vēsturisko cietoksni, gan karaļa pili (dēvētu arī par “Laimes vietu”), kur valdnieks uzturas joprojām!

Turpinām ar braucienu uz Šefšāvnu.

Naktsmītne: Dar Ba Sidi & Spa

4. diena - 16. septembris

Kārtīgi izstaigāsim “zilo pilsētu” Šefšāvnu, redzēsim gan caur pilsētai tekošo ūdenskritumu, gan hammāma jeb pirts laukumu, bet pats galvenais – iespēja saražot neskaitāmas bildes zilajos toņos!

Pēcpusdienā – īss brauciens uz piepilsētu, lai pēc izvēles dotos pārgājienā uz “Dieva tiltu” un redzētu Marokas mežonīgo dabu mazliet tuvāk.

Pusdienās – tradicionāla tadžinā gatavota maltīte

Naktsmītne: Dar Ba Sidi & Spa

5. diena - 17. septembris

Vēl pāris pēdējie skati uz zilo pilsētu, un dodamies garā pārbraucienā tālāk pētīt seno vēsturi vai kas nu no tās palicis – Volubilis ir sen pamestas drupas, tomēr savulaik bijusi gan Mauritāijas galvaspilsēta, gan kartāgiešu, gan romiešu pilsēta, bet galu galā arī troņa vieta vienai no pirmajām marokāņu karalistu dinastijām.

Piestāsim uz īstu vizīti arī Miknēsā, vienā no četrām Marokas “imperiālajām pilsētām”, kas arī savulaik bijusi galvaspilsēta. Cita starpā apskatīsim arī pilsētas galveno piesaistes objektu – Mansūra vārtus.

Brauciens līdz Fēsai.

Naktsmītne: Barcelo Fes Medina

6. diena - 18. septembris

Ekskursija pa Fēsas svarīgākajām vietām. Apskatīsim Abu Ināna Medresu, Attarine mošeju, vēsturiskajā galdnieku kvartālā ierīkoto pilsētas muzeju un, protams, Fēsas pašu ievērojamāko objektu – joprojām aktīvo miecētavu, kas ādu izstrādājumus gatavo tradicionālām, no paaudzes paaudzē nodotām metodēm. Cilvēkiem ar īpaši jutīgu ožu šeit varētu būt grūti! Protams, tepat saražoto var arī iegādāties mājās vešanai!

Naktsmītne: Barcelo Fes Medina

7. diena - 19. septembris

Pēc brokastīm viesnīcā uzsākam garu ceļu pāri Atlasa kalnu grēdai uz tuksnesi. Pa ceļam, braucot gar Īfrānu, redzēsim ainaviskus ciedru mežus, kā arī uz pusdienlaiku pieturēsim ģipša, svina un citu krietni retāku minerālu ieguves pilsētā Mīdeltā.

Autobusa galamērķī Merzugā kāpsim kamieļu mugurās un saulrieta pavadīti dosimies uz nometni Sahāras tuksneša malā.

Vakaru sagaidīsim berberu tuksneša apmetnēm raksturīgā garā – sēdēsim pie ugunskura, izmēģināsim tuksneša virtuvi un baudīsim vietējo cilšu mūzikas ritmus mūsu luksusa telšu apmetnē.

Naktsmītne: Imperial Glory Lodges

8. diena - 20. septembris

Ļoti agri rīts, lai paspētu uzkāpt augstajās kāpās saullēkta baudīšanai. Kad saule būs uzlēkusi, atgriezīsimies nometnē uz brokastīm. Pirms pamest tuksnesi pavisam, piestāsim Gnava cilts (no rietumāfrikas piespiedu kārtā ieceļojusi etniska grupa) ciematā, kur baudīsim viņu tradicionālo mūziku un citas kultūras īpatnības.

Dienu turpināsim ar 2 stundas ilgu pārgājienu gar Tingīru, vērosim dabu un berberu ciematu ikdienu.

Pa ceļam uz mūsu naktsmītni Dādesā, izbrauksim caur Todras aizu – šaurākajā vietā kanjons ir vien 10 metru plats, bet slejas 200 metru augstumā!

Naktsmītne: Hotel Xaluca Dades

9. diena - 21. septembris

Rītu sāksim ar ciemošanos Kalaat M’Gounā, ielejā, kas slavena ar rožu produktu ražošanu – te ir gan rožūdens, gan aromātiskās eļļas, gan arī visu veidu kosmētiku!

Nākamā pietura – Varzazāta un netālu no tās uzceltā “Atlasa filmu studija” – šeit filmēta vesela rinda Holivudas grāvēju, kuru scenārijs paredzējis būt tuksnešainā vidē.

Naktsmītne: Hotel Kenzi Azghor

10. diena - 22. septembris

Ainavisks brauciens caur sarkanām klinītm uz Marrākešu. Pa ceļam piestāsim Ait Ben Haddou – vēsturiskā berberu māla ēku ciematā, kurš iekļauts UNESCO pasaules mantojumā kā liecība par seno Sahāras tirdzniecības ceļu un nocietinātajiem ciematiem gar to.

Marrākēšā ieradīsimies vēlu, bet centīsimies paspēt vēl izbaudīt tās aktīvo naktsdzīvi 🙂

Naktsmītne: Kennedy Hospitality Resort

11. diena - 23. septembris

Marrākešas vecpilsētas apskates ekskursija, Koutoubia mošeja un tās minarets, Bahia pils un Le Jardin Secret – sultāna slepenais dārzs, kurš plašākai sabierībai kļuvis pieejams tikai pavisam nesen! Arī pusdienas ieturēsim turpat vecpilsētā, tad pa šaurajām ieliņām dosimies uz Rahba laukumu un izpētīsim vietējo tirgu!

Naktsmītne: Kennedy Hospitality Resort

12. diena - 24. septembris

Pēdējo dienu Marokā pavadīsim Atlasa kalnu un dabas ielenkumā – izbrauksim līkumu uz dienvidiem no Marrākešas, izbaudīsim Setti Fatmas ūdenskritumus, kā arī pēdējās kopīgās pusdienas vietējā restorānā.

Pēcpusdienā atpakaļ uz Marrākešu iepirkt pēdējos suvenīrus, un vēl vakarā – nakts lidojums līdz Rīgai ar īsu pārsēšanos Stambulā.

13. diena - 25. septembris

Atgriešanās Rīgā 10:40 no rīta.