Brīnumi pie ekvatora

Indonēzija

 

Tropi, vulkāni un orangutāni

23.11.2023 – 08.12.2023

Divu nedēļu ceļojums pa mežonīgām salām pašā labākajā gada laikā – kad Latvijā jau labu laiku ir rudens, un tā vien arī gribas vēl paspēt mazliet noķert vasaru. Kalimantānā (saukta arī par Borneo salu) pavadīsim trīs dienas (un divas naktis) uz kuģa, kuģojot pa īstenu lietusmežu upi orangutānu un citu primātu meklējumos, vērosim arī putnus un visu pārējo džungļu floru un faunu. Javas salā uzkāpsim vismaz divos vulkānos, aiziesim līdz kādam ūdenskritumam, apskatīsim pasaulē lielāko budistu templi, pilis, tējas plantācijas, garšaugu dārzus un kādus tik vēl ne brīnumus. Un kad liekas, ka nu jau gan pieredzēts gana daudz, pienāk Bali kārta – pasaulslavenās pludmales, rīsu lauki un milzu šūpoles.

Atpakaļceļā dosimies īsā, bet spilgtā ekskursijā pa Stambulu!

Ceļojuma cena: 2725€

Cenā iekļauts gandrīz viss, jāpaņem līdzi nauda tikai vakariņām, un ar to arī vajadzētu pietikt!

Pilnu ceļojuma plānu pa dienām lasi zemāk, zem bilžu galerijas

 • Lidojumi Rīga – Džakarta – Rīga (ar pārsēšanos Stambulā)
 • Vietējie lidojumi starp salām: Džakarta – Kalimantāna, Kalimantāna – Semarana, Denpasāra (Bali) – Džakarta
 • 11 naktis divvietīgās istabās
 • 2 naktis kajītēs uz kuģa (bez kondicionētāja)
 • Visi transporta līdzekļi Indonēzijā (kuģi, autobusi, takši, džipi, ēzeļi)
 • Visi programmā minētie apskates objekti un aktivitātes
 • Divas ēdienreizes dienā (katru dienu, izņemot Bali)
 • Divas vakariņas uz kuģa Kalimantānā
 • Indonēzijas vīza
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Vietējo gidu pakalpojumi (katrā salā savs pavadonis)
 • Maza grupa (16 cilvēki max)
 • Vakariņas (izņemot divus vakarus Kalimantānas salā)
 • Ceļojumu apdrošināšana
 • Papildu (programmā neminētās) izklaides Bali salā
 • “Dzeramnaudas” pakalpojumu sniedzējiem

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes uz tiem:

 • Vai ceļošanai uz Indonēziju nepieciešamas vakcīnas?
  Nav obligātas, bet ieteicams vakcinēties pret vēdertīfu, kā arī A un B hepatītu. Ja neesi vakcinēts pret trakumsērgu, der apsvērt arī to.
 • Vai iebraukšanai Indonēzijā vajadzīga vīza?
  LR pilsoņiem pieejama “visa on arrival”, par to parūpēsimies mēs. Vienīgais, par ko tev jāuztraucas – lai pasei būtu pietiekami ilgs derīguma termiņš (pase derīga vēl 6 mēnešus pēc atgriešanās) un lai pasē būtu viens brīvs atvērums – vieta vīzai.
 • Kādas ir ceļojuma papildu izmaksas?
  Ja neplāno veikt papildu aktivitātes brīvajā laikā, tad – tikai vakariņas. Atkarībā no izvēlētā ēdinātāja, tas var būt jebkur starp 1 un 10 eiro par ēdienreizi. Vienmēr, protams, var arī dārgāk.
 • Kāds ir maksimālais atļautais bagāžas svars?
  Vietējiem lidojumiem – 20kg. Tāpēc, pat neskatoties uz to, ka Turkish piedāvā ņemt līdzi 30kg somas, tomēr jāierobežo sevi līdz 20.

Ja nevari izlemt par pieteikšanos, jo ir neskaidrības par ceļojuma saturu, droši raksti e-pastiņu (harijs@honesttours.lv) vai aizpildi kontaktu formu.

Mēnesi pirms ceļojuma organizēsim grupas sapulci Zoomā, kur izrunāsim atlikušos neskaidros jautājumus.

Galerija

Ceļojuma plāns

Te aprakstīti katras ceļojuma dienas nozīmīgākie notikumi. Vari arī saglabāt ceļojuma programmu PDF formātā šeit.

1. diena - 23. novembris

16:45 tikšanās Starptautiskajā lidostā Rīga
19:00 Lidojums Rīga – Stambula – Džakarta (savienojuma laiks Stambulā 3h25m)

2. diena - 24. novembris

Ierašanās Džakartā 18:00. Transfērs uz viesnīcu, atpūta pirms došanās uz Borneo salu.
Naktsmītne: FM 7 Hotel

3. diena - 25. novembris

Ļoti agrs rīts, kurš pateicoties laika zonu maiņai, nešķiet nemaz tik sarežģīts. Brokastu kastītes pa ceļam uz lidostu un lidojums uz Kalimantānu, kas ir Borneo salas Indonēzijas daļa. No lidostas līdz piestātnei dosimies takšos, bet tālāk gan mājkuģī (house boat) – Kalimantānā ceļi nav lielā cieņā, un vairumu galamērķu var sasniegt tikai pa upēm. Visu atlikušo dienu lēnā kruīza režīmā pavadīsim uz upes Tanjung Puting Nacionālā parka teritorijā, vērojot krastā esošo floru un faunu. Palmas, putni, ķirzakas un arī šis tas lielāks – gardegunpērtiķi un varbūt pat orangutāni.
Naktsmītne: Gan nakšņošana, gan ēdināšana notiek uz kuģa

4. diena - 26. novembris

Pabrokastosim uz kuģa, vēl mazliet pret straumi kuģī, mazliet pret kalnu kājām, un būsim klāt! Camp Leakey – Orangutānu pētniecības centrs, kuru 1971. gadā šeit aizsākusi un joprojām aktīvi tajā turpina darboties Birute Galdikas, Kanādas lietuviete, kas savu mūžu veltījusi šo lielo primātu izpētei. Iepazīsim Birutes pētniecības darba rezultātus, redzēsim Orangutānu barošanas. Pēc vizītes pie dr. Galdikas un viņas Orangutāniem, lēnām sāksim virzību lejup pa upi.
Naktsmītne: Gan nakšņošana, gan ēdināšana notiek uz kuģa

5. diena - 27. novembris

Pēc agrām brokastīm vēl pāris stundas lejup pa straumi, transfērs līdz lidostai un lidojums uz Javas salas centrālo daļu, uz Semaranu. Atlikušo dienas daļu pavadīsim UNESCO pasaules mantojumā iekļautajā Borobudurā – lielākajā budistu templī pasaulē. Borobodura būvēta jau 9. gadsimtā, tā ēka un viss komplekss joprojām saglabājies neskarts. Brauciens līdz Jogjakartai.
Naktsmītne: Harmony Inn Yogyakarta

6. diena - 28. novembris

Jogjakartas dažādās kultūras – Sultāna pils, kas būvēts Javas sultanāta valdnieka vajadzībām, tomēr pils būvniecībā saglabāts arī tradicionālās javiešu kosmoloģijas pamats. Apmeklēsim arī Taman Sari ūdens pili, kas savulaik lietota kā pirts sultāna harēma vajadzībām. Nākamā pietura: kārtējais UNESCO mantojuma objekts – Prambanan, kas tiek uzskatīts par skaistāko un graciozāko hinduistu templi Indonēzijā. Arī Prambanan būvēts 9. gadsimtā, liecinot jau par tolaik valdošo kultūru dažādību Javas salā. Brauciens uz Tawangmangu – mierīgu, pakalnu un dabas ieskautu ciematu.
Naktsmītne: Indah Palace Tawangmangu

7. diena - 29. novembris

Aktīvākajiem un vēl nenogurušajiem ceļotājiem piedāvājums mosties agrāk un doties īsā pārgājienā (pa ceļam jāpieveic ~1250 pakāpienu) uz ūdenskritumu. Pārējiem – iespēja pagulēt ilgāk, pastaigāties pa ciemu, baudīt rītu pie baseina. Ap pusdienlaiku atkal visi kopā braucam līdz tējas plantācijai – mierīga pastaiga, tējas krūmu apskate ar iespēju baudīt turpat izaudzētu tēju. Ilgs brauciens (~6h) uz Malanu, pilsētu vulkāniem bagātajā Austrumjavā.
Naktsmītne: Enny’s Guest House

8. diena - 30. novembris

Diena Malanā – pilsēta, kas Nīderlandes Austrumindijas kompānijas laikos bija slavena ar savu mēreno klimatu, tāpēc ātri vien apauga ar koloniālo arhitektūru. Visa Malana ir viens vienīgs kultūru sajaukums – pilsētā bez mošejām un tempļiem atrodama arī ļoti īpatnējā Nīderlandiešu un Indonēzijas stilu sajaukumā būvētā katoļu katedrāle. Pēdējā laikā pilsēta vairāk pazīstama ar “Varavīksnes ciematu” – mākslas studentu ierosinātu sociālu projektu vienā no nabadzīgākajām pilsētas apkaimēm. Tā vietā lai to nolīdzinātu līdz ar zemi, tika pārkrāsotā spilgtās krāsās, tādējādi piesaistot tūristus un atdzīvinot apkaimes ekonomiku. Pēcpusdienā brauciens līdz Bromo vulkānam, kur nakšņosim pašā kalderas malā.
Naktsmītne: Lava View Lodge

9. diena - 1. decembris

Ļoti agrs rīts, lai paspētu džipos uzbraukt pietiekami augstā kalnā un noskatīties sauli austam virs Bromo krātera. Ja paveiksies ar laikapstākļiem, varu garantēt – šis būs skaistākais saullēkts, kādu esi redzējis! Pēc saullēkta ar tiem pašiem džipiem brauksim lejā, iekšā kalderā, tālāk vēl pārdesmit minūtes zirga mugurā līdz kāpnēm, kas ved augšup tieši līdz joprojām aktīvā Bromo vulkāna krātera malai. Pēc vulkānu piedzīvojuma – brokastis viesnīcā un pagarš brauciens(4-5h) tālāk uz austrumiem, atpūta pēc grūtas dienas viesnīcā ar baseinu.
Naktsmītne: Margo Utomo Eco Hotel

10. diena - 2. decembris

Pēc nedēļu ilgiem intensīviem piedzīvojumiem pienākas viena mierīgāka diena atpūtai – lēnas brokastis, pastaiga pa bagātīgo Margo Utomo dārzu, kurā var dabā iepazīties ar pie mums tikai veikalu garšvielu nodaļās sastopamiem brīnumiem – muskatrieksti, kanēlis, pipari, kakao, dažādas kafijas šķirnes u.t.t. Pēcpusdienā brauciens uz Baņuvani – ciematu Javas pašā austrumu galā, Bali šauruma krastā. Atpūta pirms nākamās dienas pārgājiena.
Naktsmītne: Ketapang Indah Hotel

11. diena - 3. decembris

Labu laiku pirms saullēkta sēdīsimies džipos, brauksim līdz pārgājiena sākumpunktam. Ieteicams paņemt līdzi kādu siltāku drēbi – agros rītos šeit mēdz kļūt pat ļoti vēsi. Pārgājiens – 3 kilometri pa pietiekami platu grunts ceļu, kas ved augšup līdz Merapi kalna virsotnei. Gunung Merapi, burtiski tulkojot no indonēziešu valodas, nozīmē Uguns kalns – no Merapi virsotnes redzēsim Idžena krāteri, kas tiek uzskatīts par toksiskāko vietu pasaulē – krātera dzelmē ir ap 200 metru dziļš, tvaikojošs skābes ezers. Vietējie ar maziem lauznīšiem dodas tieši krāterī iekšā, un, cenšoties nesaelpoties pārāk daudz toksisko tvaiku, lauž sēru un nes atpakaļ augšā, lai tālāk nodotu uzpircējiem. Pēc pārgājiena – atpakaļ viesnīcā, ātra duša, un – aidā uz Bali!
*Idžens ir aktīvs vulkāns, tāpēc seismiskas aktivitātes gadījumā apmeklējums var tikt liegts
Naktsmītne: Ubud Tropical Garden

12. diena - 4. decembris

Ubuda ir Bali salas kultūras centrs, tāpēc pirmo dienas pusi pavadīsim apmeklējot dažus tradicionālo amatu centrus, lai iepazītu, kā vēsturiski Bali iedzīvotāji pelnījuši sev iztikai, pirms ieradies tūrisms – zelta kalšana, rotu veidošana, koka grebšana utt. Pēc tam – Ubudas tirgus, un atpakaļ uz viesnīcu. Otro dienas pusi katrs var izmantot pēc saviem ieskatiem, bet gribētājiem (par papildu samaksu) iespēja doties uz Alas Harum – atpūtas parku, kurā ne tikai var nogaršot un iegādāties Kopi Luwak (slavenā indonēziešu kafija, kuras fermentācija notikusi palmcivetas zarnu traktā), bet arī izveidot visu standarta Bali sociālo tīklu saturu – rīsu terases, šūpoles virs tām, iekaramie tiltiņi utt.
Naktsmītne: Ubud Tropical Garden

13. diena - 5. decembris

Brauciens uz Penlipuran, ciematu, kurā uz tā šaurajām ieliņām apskatāma Bali salas tradicionālās dzīvojamās ēkas un to ieejas vārti. Bali svarīgākais hinduistu templis Besakih – katrs Bali iedzīvotājs īpašo rituālu veikšanai to to apmeklē vismaz reizi gadā. Ārzemnieki gan vairāk to izmanto nevis rituāliem, bet arī fotosesijām 🙂 Tālāk – uz pludmali!
Naktsmītne: Ari Putri

14. diena - 6. decembris

Brīva diena pavadīšanai pludmalē.
Naktsmītne: Ari Putri

15. diena - 7. decembris

Lidojums Denpasara – Džakarta. 21:40 Lidojums Džakarta – Stambula

16. diena - 8. decembris

Ielidošana Stambulā ap 6 no rīta. Transfērs uz Stambulas centru, ekskursija pa Stambulas svarīgākajiem apskates objektiem, pāris stundu brīva laika. Transfērs uz lidostu. 16:00 Lidojums Stambula – Rīga. Ierašanās Rīgā ap sešiem vakarā.